Adwokat Katarzyna Kocałek ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, broniąc pracę magisterską w Katedrze Prawa Pracy. Już w czasie studiów udzielała porad prawnych pro publico bono w ramach Kliniki Prawa, a także rozpoczęła praktyki w renomowanej Kancelarii Adwokackiej w Łodzi specjalizującej się w sprawach odszkodowawczych.

W trakcie odbywania aplikacji adwokackiej zdobywała doświadczenie pracując w Kancelarii Adwokackiej obsługującej znane na rynku podmioty gospodarcze oraz zajmującej się między innymi prawem turystycznym i sprawami z zakresu ubezpieczeń społecznych. Po złożeniu egzaminu państwowego rozpoczęła praktykę w ramach własnej Kancelarii Adwokackiej.

Specjalizuje się w prawie cywilnym, rodzinnym, spadkowym oraz prawie pracy i ubezpieczeń społecznych, posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi podmiotów gospodarczych oraz reprezentacji osób fizycznych i prawnych w sporach sądowych, a także dysponuje rozległą wiedzą w zakresie prawa turystycznego. Posługuje się językiem angielskim na poziomie zaawansowanym (Certificate in Advanced English).

W swej praktyce zawodowej kieruje się zasadami etyki, a dzięki swej dokładności i wnikliwości gwarantuje rzetelne prowadzenie spraw oraz skuteczną reprezentację w postępowaniach sądowych.